top of page

Planowanie wesela


Ślub i wesele to dwa najbardziej oczekiwane momenty w życiu każdej zakochanej pary. Pracując od kilku lat jako restauratorka zajmuję się kompleksową i profesjonalną pomocw organizowaniu wesel. Jeśli planujecie wesele, dobrze trafiliście! Dzisiejszy post dedykowany jest parom, które zamierzają rozpocząć organizację i przygotowywanie przyjęcia weselnego. Podobno jaki ślub – takie całe życie. Od czego należy zacząć i jak je zorganizować?  1. Rezerwacja lokalu

Planowanie wesela należy rozpocząć od kluczowej kwestii – oszacowania liczby gości. Od tego głównie zależy miejsce Waszej uroczystości. Wybór odpowiedniego lokalu, który sprosta Waszym oczekiwaniom jest niezbędnym krokiem do dalszego planowania. Rodzaj i rozstaw stołów oraz możliwość pomieszczenia wszystkich gości są najczęstszymi problemami poruszanymi podczas pierwszego spotkania z restauratorem. Wiecie, w jaki sposób chcecie ustawić stoły na weselu? Pamiętajcie, że nie wszystkie sale dysponują okrągłymi stołami. Nasza restauracja oferuje Państwu salę do 140 osób z dowolnie wybranym rozstawem stołów. Bardzo ważne: pamiętajcie, że rezerwacja sali, szczególnie w miesiącach cieszących się największą popularnością (maj-wrzesień) jest bardzo trudna. Często zdarza się, że sala, która spełnia Wasze oczekiwania jest zajęta. Aby uniknąć rozczarowania, zamówienia należy dokonać nawet 2 lata wcześniej.

​2.Jeśli miejsce przyjęcia weselnego zostało już ustalone, następnym działaniem, którego musicie się podjąć jest zorganizowanie oprawy muzycznej, która zapewni Wam i Waszym Gościom wspaniałą zabawę. Profesjonalny zespół muzyczny lub/i DJ są kluczowymi elementami udanego wesela, dlatego warto w tym celu skorzystaćz opinii i doświadczenia zamężnych już par. Zorientujcie się także, czy lokal, który wybraliście jest w stanie pomieścić kilkuosobowy zespół i jego sprzęt.

3. Wybór dobrego fotografa na wesele to dopiero wyzwanie! Doskonałe zdjęcia, film oraz reportaż ślubny to pamiątki na całe życie. Czego oczekiwać i jak szukać? Przede wszystkim bierzcie pod uwagę tylko sprawdzone osoby, warto wykorzystać pocztę pantoflową. Zanim podpiszecie umowę, zapoznajcie się z ofertą i portfolio wybranego fotografa.

4. Motyw weselaMotyw przewodni ślubu to wyzwanie dla każdej pary, która chce podkreślić swoją indywidualność i wyrazić ekspresję. Dominujący motyw przewodni na Waszym weselu stworzy niepowtarzalną i wyjątkową atmosferę w tym najważniejszym dniu. Ślubne inspiracje możecie czerpać naprawdę zewsząd. Ulubiona książka? Lata 60-te? A może romantyczne przyjęcie w plenerze pod namiotem w otoczeniu zielonej murawy pola golfowego? Wszystko zależy od indywidualnych preferencjii upodobań.

5. Dobór odpowiedniego menuPodstawą każdego przyjęcia jest wyśmienite jedzenie. To bardzo ważne, aby móc zapewnić Gościom różnorodne menu. Tradycyjna polska kuchnia z rodzimymi akcentami jak wiejski są to obowiązkowe akcenty każdego wesela. Coraz większą popularnością cieszy się serwowanie przysmaków z różnych kuchni świata. Od sushi po burgery i pizzę! Warto pomyśleć także o najmłodszych uczestnikach Waszej uroczystości i zapewnić im atrakcyjny posiłek dostosowany do dziecięcej diety. Pozostaje jeszcze kwestia tortu – obowiązkowej pozycji w Waszym weselnym menu. Ulubiona cukiernia na pewno wykona go tak, aby wyglądał gustownie i wspaniale smakował.

Diabeł tkwi w szczegółach. Przedstawione porady to tylko najważniejsze kwestie przy organizacji Najważniejszego Dnia w Waszym Życiu. Uzbrójcie się w cierpliwość i rozkoszujcie czasem przygotowań – to jeden z najbardziej ekscytujących momentów, przygotowujących Was do wspólnego życia.

Zapraszamy do współpracy.

Kommentare


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page