top of page

Lunch - krótka historia


Idea lunchy, czyli szybkich posiłków spożywanych jeszcze trakcie pracy, około południa, już od dziesiątek lat cieszy się popularnością na całym świecie. A jednak dalej nie wszyscy wiedzą skąd tak naprawdę wzięła się moda na lunche i jakiemu krajowi je zawdzięczamy. Dlatego też dziś postanowiliśmy Wam tę historię trochę przybliżyć i oczywiście zaprosić na lunch do Hole In One!


Teorii o pochodzeniu lunchu jest wiele, jednak bez wątpienia na jego upowszechnienie największy wpływ miała rewolucja przemysłowa w krajach anglosaskich.

Robotnicy w wielkich fabrykach codziennie przynosili ze sobą do pracy kanapki i inne przysmaki, by mniej więcej w południe posilić się w trakcie krótkiej przerwy.

Z czasem właśnie ta przerwa na szybki posiłek stała się normą i nie tylko w fabrykach, ale i w biurach i wszystkich przedsiębiorstwach, szefowie i dyrektorzy ustanowili stałe przerwy lunchowe.

Oczywiście momentalnie zaczęły wykorzystywać ten trend, wszelkie kafeterie i restauracje oferując specjalne zestawy i box'y lunchowe, co również przyczyniło się do rozprzestrzenienia idei lunchu. Szybki lunch stał się również doskonałą okazją i pretekstem do spotkań towarzyskich i biznesowych.

Obecnie powszechnym zjawiskiem jest umawianie się na biznesowy lunch z przyszłym partnerem biznesowym, by w niezobowiązujących warunkach porozmawiać o możliwej współpracy. Naturalnie miejsce do takich spotkań oprócz pysznych posiłków musi jeszcze gwarantować swoim gościom również kameralną atmosferę, sprzyjającą wszelkim negocjacjom i rozmowom.

W Hole In One przygotowujemy naszym Gościom specjalne menu lunchowe, które zmieniamy raz w tygodniu, codziennie oferując inny zestaw lunchowy. Tradycyjnie lunch to był szybki posiłek, składający się jedynie z głównego dania, obecnie trendy są bardzo różne i każde miejsce inaczej do tej kwestii podchodzi. My natomiast, jesteśmy zwolennikami celebrowania wszystkich posiłków i dlatego też, nasze zestawy składają się z zupy, dania głównego, a także pysznego deseru na osłodę dalszej części dnia pracy.


Co tydzień możecie znaleźć na naszej stronie dokładną rozpiskę, jaki zestaw lunchowy jest danego dnia. Dlatego też, zachęcamy do śledzenia tych aktualności i oczywiście do zarezerwowania sobie trochę czasu na pyszny lunch w Hole In One!

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page