top of page

Wielkanocne Inspiracje

Wielkanoc to jedne z tych świąt, które są niesamowicie inspirujące dla szefów kuchni i restauratorów. W przeciwieństwie do Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanoc cechuje się o wiele większą dowolnością pod względem menu, a co za tym idzie daje nam wiele miejsca na naszą kreatywność i zostawia prawdziwe pole do kulinarnych popisów! Ze względu na ogromne zróżnicowanie tradycji wielkanocnych w różnych regionach Polski, każdy tak naprawdę może wybrać z nich coś dla siebie i coś co będzie pasowało do profilu jego restauracji czy też kawiarni.

Oczywiście niezaprzeczalną klasyką wielkanocnych stołów jest żurek, biała kiełbasa, jajka pod każdą postacią czy też domowej roboty pasztety i wędliny.

Każda z tych potraw cechuje się pewną symboliką i znaczeniem, z wieloma wiążą się szczególne tradycje, a sposoby ich przygotowywania przekazywane są w rodzinach z pokolenia na pokolenie.

To piękne zwyczaje, z których oczywiście czerpią również restauratorzy i kucharze. Wielokrotnie podkreślaliśmy jak bardzo istotne dla nas są produkty regionalne, tradycyjne, jak często szukamy inspiracji w klasycznej polskiej kuchni, by stworzyć dzięki nim nowoczesną interpretację kultowych i domowych dań.

Niektóre potrawy i receptury przyjmujemy w całości i nie próbujemy nawet ich modyfikować, takim przykładem w Hole In One jest m.in. żurek kujawski, który od dawna gości w naszym menu. Jest jednak wiele innych dań, które w swojej tradycyjnej formie, inspirują nas do przedstawienia tych smaków w zdecydowanie bardziej współczesnym wydaniu.

Pisząc o wielkanocnym menu, nie można naturalnie zapomnieć o wypiekach! Już na samą myśl o mazurkach, babkach czy też innych domowych ciastach, każdy najchętniej od razu by zasiadł do wielkanocnego śniadania. W Hole In One jak najbardziej wykorzystujemy tradycyjne przepisy na domowe, wielkanocne wypieki i właśnie w okresie wiosennym serwujemy je naszym gościom w ramach deseru dnia czy jako uzupełnienie codziennych zestawów lunchowych.

Według nas, umiejętność czerpania inspiracji z historii i tradycji polskich smaków, jest niezwykle istotna i to właśnie ona świadczy o świadomej i wartej uwagi kuchni. Wielokrotnie słyszeliśmy pozytywne opinie naszych gości, którzy doceniają naszą otwartość i ciekawość smaków - zarówno tych tradycyjnych jak i nowoczesnych!

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page